Přijal jsem i její dítě za své, přesto odešla. Co mám dělat?

  639 views
  - Reklama -

  „Zhruba pred rokem jsem poznal jednu slecnu, resp. mladou pani. Zena ve veku 24 let, ktera byla cca pul roku po rozvodu se 4mesicnim chlapeckem. Samozrejme z kamaradstvi se stal vztah, ve kterem jsem jeji dite prijal temer za sve. Jeho biologicky otec o nej nejevil az tak velky zajem. Oba jsem je prijal takove, jaci jsou, o chlapce se staral jako o sveho. Vztah se vyvijel vselijak nahoru dolu, mrzelo me ovsem, ze zena mi dala chlapce hlidat a sla se bavit. Ani o mne nejevila zajem v dobe, kdyz jsem byl nemocny. Pred dvema mesici jsem nam koupil dum, vse vypadalo pekne, zenu jsem pozadal o to mit s ni vlastni dite. Vysledek byl ten, ze zena pred tremi tydny bezduvodne odesla. Muzete mi, prosim, poradit, jak se mam ted chovat, a co delat, a co ne?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Oddělte, prosím, dvě věci: své chování a její chování. Vaše chování, alespoň jak ho popisujete, bylo příkladné, provztahové. Její chování, alespoň jak ho popisujete, bylo destruktivní, protivztahové. Nemyslím, že mezi Vaším a jejím chováním byla nějaká souvislost. Vy jste jí prostě dal vše, a jí to nestačilo. Z toho plyne, jak znáte dobře z mých knih, že jste to prostě dával nesprávné partnerce. To je vše.

  Nechci tuto ženu soudit, protože ji osobně neznám, ale patrně situace, v jaké je, je přímým důsledkem jejích činů. A Vy byste měl hledat ženu, která Vaše chování ocení. Tato to zjevně nebyla. Jestli to tato žena někdy bude, je přímo závislé na tom, jestli si uvědomí, co ztratí (viz kniha Cítit rozumem, myslet srdcem a kapitola Dar rozlišení).

  Moje doporučení tedy zní:

  • Věnujte se lidem, kteří od Vás neodejdou. Chápu, že Vás její odchod mrzí třeba i kvůli malému nebo proto, že si myslíte, že jste udělal nějakou chybu a nebyl dost dobrý, ale zapojte víc rozumu než emocí.
  • To, že nedostáváte to, o čem si myslíte, že si to zasloužíte, není proto, že byste si to nezasloužil, ale naopak že si zasloužíte mnohem víc.
  • Po boku ženy, která Vaše chování ocení, pochopíte, proč to nevyšlo s touto předchozí. Myslím, že kromě bolesti Vám nemá moc co dát. Ještě potřebuje vyzrát. Hodně ztratit. Pak si uvědomí, co měla, a o co přišla. Ale to může trvat i desetiletí.

  Držím Vám palce a neměňte své chování. Patříte k zlatým lidem.

  Petr