Přítel mě nevzrušuje, jiskra zhasla. Co dělat?

  3 723 views
  - Reklama -

  „Mam problem s partnerem… Miluje me, dychal by za me a vseobecne je perfektni. Ale po sexualni strance me nevzrusuje, uz si s nim neumim predstavit sex. Ze zacatku jsem to tolik nevnimala nebo nechtela videt… Snazime se o tom bavit, resit to, ale on se chova, jako by se nic nedelo, a ja takhle nemuzu dal… Vzdy, kdyz se me chce dotknout, ucuknu a jemu to ublizuje, a ublizit mu je to posledni, co bych chtela. Mam ho hrozne moc rada, ale v nasem vztahu uz neni zadna jiskra, vasen. Navic se ted stalo jeste to, ze me polibil sef v praci, a pro me to bylo tak vzrusujici, nepamatuji, kdy jsem to citila naposled.“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Je jedno, jestli jde o milování, nebo jakoukoli jinou věc, která je pro Vás důležitá. Jestliže je pro Vás důležitá natolik, že představuje Vaši podmínku spokojenosti ve vztahu, respektive vůbec v životě, pak existují jen dvě možnosti – buď na tom partner zapracuje, nebo ho dříve či později opustíte. To je realita.

  Když si odmyslíte sex, je tento muž perfektní. Fajn, tudíž je to perfektní přítel. Je to stejné, jako když Vás někdo fyzicky nepřitahuje, ale jinak je to perfektní člověk – tak se ho nezbavujete jako osoby, nýbrž nemusí být nezbytně Vaším partnerem.

  Netuším, kolik Vám je let, ale pokud jste ve věku, kdy na sexu víceméně stojí vztah, pak je trochu předčasné utěšovat se tím, že třeba v sedmdesáti, osmdesáti byste tvořili optimální dvojici, protože by již zřejmě zmizela překážka.

  Odpovím-li za sebe, já bych ve vztahu bez funkčního sexu nezůstal, protože by pro mě nebyl dostatečně partnerský. Na druhou stranu, i v životě se může stát cokoli, co sex ve vztahu znemožní, a pak vynikne především to, jaký je partner z hlediska podpory.

  Témata ohledně sexu a jeho důležitosti jsem obsáhle popsal v knize Protože. Stejně tak bych Vám doporučil knihu 250 zákonů lásky, která je právě o komunikaci o tak citlivých věcech a hlavně vzájemném porozumění v otázkách, jež mohou partnerovi připadat banální, nepodstatné nebo že je dostatečně zvládá, ačkoli Vám to tak nepřijde.

  Petr