Proč k němu ztrácím důvěru, když mě prý nepodvádí?

  1 971 views
  - Reklama -

  „Můj přítel o mě projevuje zájem, chce se mnou trávit čas, všechno mi říká a cítím, že mě má opravdu rád. Problém je ale v jeho neustálém flirtování s jinými holkami. Téměř na každé společenské akci, kde se trochu napije alkoholu, hned začne flirtovat s jinými dívkami. Mě to hodně vadí a často mu to říkám. On v tom ale nevidí nic špatného. Bohužel na jedné z akcí, kde jsem nebyla, jeho flirtování došlo až na polibek. Pak se k tomu přiznal, ale já od té doby ztrácím důvěru. Neustále ho podezírám, hlídám a zakazuji mu chodit na některé akce. Poraďte mi prosím, jak získám znovu důvěru? Vím, že tohle nelze dlouho vydržet. Nechci sebe nebo přítele tímto podezíráním utrápit a zničit tříletý vztah, který si myslím, že má budoucnost.“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Předně bychom si měli ujasnit pojmy. Pro Vás je flirt téměř nevěra. Pro něj je flirt něco nevinného. Už v tomto se fatálně rozcházíte. Kdyby pro Vašeho přítele flirt byl také téměř nevěra, jistě by v tom nepokračoval. To, co mu tedy chybí, je větší vcítění do Vás.

  Je úplně jedno, co si o flirtu myslí on. Je úplně jedno, kde on má hranici a definici flirtu. Na tom totiž vůbec nezáleží. Důležité je, co je flirt pro Vás. Vás, milá slečno, totiž jeho flirt zraňuje. Nechcete ho. Takto mu to musíte říct. Jestli Vám chce ubližovat, bude pokračovat. Jestli nechce (a jedině pak podle mě má váš vztah opravdu potenciál), pak si s Vámi vyjasní, co Vám přesně vadí, a toto už nikdy dělat nebude.

  Povím Vám svůj osobní příklad: Já mám na Facebooku přes 300 000 fanoušků. Polovinu tvoří ženy. Denně mi napíše svůj problém okolo 300 lidí. Polovinu tvoří ženy. Některé problémy musím řešit osobními schůzkami. Polovinu tvoří ženy. Co byste dělala být moje partnerka?

  Já své partnerce říkám, že moje komunikace se ženami je profesionální. Může se o tom kdykoli přesvědčit. Může mě doprovázet i na setkání s nimi. Proč mě může doprovázet a proč může kdykoli nahlédnout do mé komunikace? Protože je úplně jedno, jestli já si myslím, že moje práce se ženami je profesionální. To, na čem záleží (z hlediska udržení našeho vztahu), je pohled mé partnerky. Když si moje partnerka usmyslí, že ji podvádím, pak vztah ukončí BEZ OHLEDU na objektivní fakta. Proto mám na prvním místě její důvěru a ne svou pravdu. Kdykoli má jakékoli pochybnosti, má šanci se přesvědčit. Jinak by náš vztah nemohl fungovat. Ona určuje, co v tomto směru je podle ní fér, a co už ne. Když se budu na rozloučenou se ženami líbat a ji to bude zraňovat, pak vůbec nezáleží na tom, že z mého pohledu to zraňovat nemá, protože realita je, že ji to zraňuje. Proto má pravdu ona, stejně jako pravdu máte Vy, a ne Váš přítel. Pokud o Vás nechce přijít, musí absolutně ctít Váš práh bolesti.

  Myslím, že oběma by vám prospěla už moje základní kniha 250 zákonů lásky. A především poslední kniha Cítit rozumem, myslet srdcemJinak opravdu se může stát to, že zabijete víceméně bezproblémový vztah paradoxně NIČÍM – jen tím, že si nechtěně ubližujete.

  Tam se dočtete víc, než tady v několika větách stihnu odpovědět.

  Petr