Proč lidé za dobro oplácejí zlem? A kde je karma?

  3 929 views
  - Reklama -

  „Čtu Váš magazín, ve kterém píšete, aby se lidé soustředili na dobré myšlenky a neztráceli čas negativními činy. Snažila jsem se o to. Snažila jsem se konat dobro, ale pořád se mi vrací zlo. A já chci vědět, proč. Proč mám v dobru pokračovat? Mám sto chutí být také zlá. A kde je ta karma, o které mluvíte? Proč ti, co konají zlo, nejsou potrestáni?“

  Děkuji za dotazy i důvěru, s jakou mi píšete.

  Toto je moje odpověď. 304 stran o karmě, konkrétně karmických vztazích (lidech, které nepotkáváme rozhodně náhodou), karmických událostech (proč se nám děje to, co tolik bolí, ačkoli si to nezasloužíme), karmických zákonech. 304 stran odpovědí na Vaše otázky.

  NIKDY nepochybujte o tom, že karma funguje. Jistěže je snazší na dobro oplatit zlem. Proto tolik lidí volí tuto snadnou cestu. Ale je to cesta, na které se sami potrestají.

  To, jak se k nám druzí lidé chovají, je jejich karma. To, jak se k nim následně chováme my, je naše karma. Špatný pocit ještě nikdy nevedl k jiné než špatné myšlence. Špatná myšlenka ještě nikdy nevedla k jinému než špatnému činu. Špatný čin ještě nikdy nevedl k jinému než špatnému výsledku. A špatný výsledek ještě nikdy nevedl k jinému než ještě horšímu pocitu.

  I proto se kniha jmenuje Cítit rozumem, myslet srdcem. Kdo ubližuje druhým, ve výsledku ubližuje sobě, protože sebe připravuje o druhé, zatímco druhé nepřipravuje o sebe. Přijít o člověka, který koná zlo, totiž není žádná ztráta. Ztráta je přijít o člověka, který koná dobro.

  Všechno potřebné o nové knize najdete zde.

  Váš Petr