Proč mám pocit, že na mě a dětech už žádnému muži nebude záležet?

  1 149 views
  - Reklama -

  „Čtu dlouho Vase články na webu, děkuji, pomáhají. Nyní jsem v situaci, kdy nevím a mám strach z cesty, která mě čeká. Po roce dávání dalších šancí manželovi jsem se v lednu rozhodla manželství ukončit. A nastalo mi peklo. Je to dlouhý příběh. Po 5 letech manželství jsem si poprvé stála nezlomně za svým, a to rozvodem. Bojím se ale chvíle, která nastane po rozvodu. Mám dvě malé děti (3 a 1 rok) a nebojím se toho, že bych časem nezvládla další vztah. Ale zda by někdo zvládl vztah se mnou. Jsem paranoidní, mám pocit, když si s nějakým mužem píšu, že mě bude chtít jen využít, že nebudu nikdy jediná, že na mě nikomu nebude záležet. Jak se těchto pocitů zbavit, jak se jim postavit?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Odepisuji silné ženě, která se rozhodla v nelehké situaci jednat v zájmu svých dětí a své budoucnosti. Tečka. Zbytek jsou její domněnky.

  Je NAPROSTO PŘIROZENÉ, že po špatném vztahu máte špatné zkušenosti a pochybnosti. Je nesmírně důležité, abyste se pročistila a srovnala s novou situací, stala znovu pozitivní a nabitou ženou-mámou, která bude připravená na nový vztah. To znamená vyrovnat se s celou minulostí.

  Zoufale Vám chybí přečtení dvou knih – 100 nejkratších cest k Tobě a Cítit rozumem, myslet srdcem. Anebo průběžné čtení magazínu FC, který se na rozdíl od knih věnuje průběžné práci na vlastním sebevědomí a odstraňování zbytečných strachů.

  Váš strach, že někdo nezvládne vztah s Vámi, je iracionální a nesmyslný. Ženě, která si zaslouží lepší vztah, se muži rádi budou dvořit a přesvědčovat ji, že všichni nejsou stejní. Naopak, na Vašem štěstí a štěstí Vašich dětí bude záležet mnoha mužům, protože – věřte, či ne – muži milují ženy, na jejichž štěstí se podílejí. V knize Cítit rozumem, myslet srdcem se mužskému egu věnuji velmi.

  Správně jste popsala pouze jedno jediné – že jde o POCIT. Ano, není to realita. Je to jen domněnka vytvořená Vaší zkušeností. Vy jinou zkušenost s muži nemáte, proto musíte mít jen špatný pocit. Ale já Vám říkám, že je to obava, která nemá s realitou nic společného.

  Dokazuje to už přístup Vašeho manžela. Nechtěl o Vás přijít. Uvědomoval si, že tak silnou ženu už nemusí znovu potkat. Tím spíš, když potkáte lepšího muže, než je on. Už se prostě nevrátíte. A on možná „ztratí“ i své děti, kterou najdou lepší příklad v novém partnerovi.

  Toho všeho se bojí. A ne nesmyslně.

  Vaše pocity jsou dány myšlenkami. Vaše myšlenky jsou negativní, proto i pocity jsou negativní. Negativní pocity i myšlenky způsobí negativní činy, to znamená, že se budete bát nových vztahů. Budete pochybovačná, předem to budete vzdávat, a muži to z Vás budou cítit, že jsou pro Vás nedostateční. Potřebujete vyměnit myšlenky, mít v hlavě jinou inspiraci, začít se radovat z života a mít sama sebe ráda za klíčové kroky, které jste učinila pro dobro své i svých dětí. Přečtěte si to, co Vám doporučuji.

  Nemám o Vás strach. O ženy, které trápí jen takové hloupé obavy, nezakládající si na objektivní realitě, nikdy strach nemám. Protože život je přesvědčí, že mám pravdu.

  Petr