Proč neumí říct: „Miluji Tě“, když to svými činy vyjadřuje?

  1 606 views
  - Reklama -

  Jak poznám, že ke mně můj partner cítí lásku? Nejsem si jistá, dělá (podotýkám dělá) vše, co k lásce patří, ale když jsem se ho na to zeptala (zdali je to láska), nedokázal mi odpovědět, řekl, že neví, co to je, že nad tím nepřemýšlí, ale že je šťastný. Také jsem od něj nikdy neslyšela slovo „Miluji Tě“. Jsem s ním šťastná, protože prokazuje všechno činy. Ale chybí slova. Co si o tom myslíte?

  Děkuji za dotaz. Nedostávám takové. Obvykle muž přetéká slovy, ale skutek utek. Vy jste nespokojená, že skutky jsou, ale chybí slova. Vysvětlím Vám to.

  Pro něj to může být normální projev lásky. Možná se v jeho rodině, když byl malý, takto prostě nemluvilo. Možná nikdo necítil potřebu dávat tomu nálepku. Možná se prostě lidé v jeho životě měli rádi a nemuseli zdůrazňovat: „Teď Ti dávám dárek, to znamená, že Tě miluji.“ Na druhou stranu, chápu, že žena ráda slyší i slova (viz můj článek 7 nejdůležitějších vět).

  Potkávají se tedy dva lidské pohledy na lásku. Jeho, který je beze slov, a Váš, který je také o slovech. Je dobře, že o tom mluvíte. Na druhou stranu, já bych ho do slov netlačil. Pak by Vám zase mohlo vadit, že jsou strojená, vynucená, ne od srdce. Když nad tím on bude přemýšlet, možná časem zjistí, že když se „překoná“ a to krásné slovo řekne, že mu vše oplatíte úsměvem a pozitivní energií. Tak přijde na to, že mluvit krásně se vlastně „vyplatí“. Že to udělá radost i jemu. A tak to začíná.

  Mějte pro něj pochopení. Existují lidé, kteří mají plná ústa lásky a zasypou Vás slovy, ale čin od nich neuvidíte. Nepřeji Vám tuto zkušenost – být opuštěna Vaším současným partnerem a ocitnout se v takovém pseudovztahu. Všímejte si každého jeho milého slova, oplácejte ho nádhernou energií a uvidíte, že tu bariéru protrhnete. Byl by proti sobě, kdyby se ochuzoval o jednu z nejbáječnějších energií, která plyne z dobrých slov, umocněných dobrými činy.

  Mimochodem, myslím, že by mu prospěl magazín FC. Pomohl by ho trochu měnit zevnitř. Zvažte to jako dárek.

  Váš Petr