Sex, a pak se odmlčel. Co to má znamenat?

  1 471 views
  - Reklama -

  Tři měsíce jsem si intenzivně dopisovala s jedním mužem. Známe se už asi dva roky, ale takto intenzivně jsme byli v kontaktu od ledna do března. Psali jsme si každý den naprosto o všem (o rodině, o práci – pracujeme ve stejné firmě, ale prakticky se nepotkáváme), on vždy zahajoval konverzaci první. Poté jsme byli i v kině a jednou jsem u něj přespala a došlo na sex. I po té osudové noci jsme byli v kontaktu. Poslední tři týdny už se ale neozval, a když jsem ho náhodou potkala v práci, tak mě jen s úsměvem pozdravil. Jsem z toho zoufalá, miluji ho. Nechápu, proč navazoval tak intenzivní kontakt, jen ze zábavy?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Nemyslím ze zábavy. Pravděpodobně aby Vás poznal blíž, a pak se rozhodl. Nebo se prostě s Vámi jen vyspal.

  V nové knize Cítit rozumem, myslet srdcem vysvětluji rozdíl mezi lovci a farmáři. Intenzivní kontakt byl nejspíš u Vás podmínkou, aby překonal Vaši bariéru, získal si Vaši důvěru, Vaše city a šla jste s ním do kina, potažmo dál. Potřeboval Vám vnutit pocit, že Vás „může milovat“, že „to může dopadnout i dlouhodobě“.

  Ale třeba to jinak. To nejlépe poznáte, když mu zkusmo napíšete. Lovec odpoví, že teď má těžké období a nestíhá, ale že „až bude líp“, určitě se ozve. Farmář by Vám to napsal sám už předtím.

  Nicméně důvod může být i jiný – možná jste nebyla jediná, komu ve firmě/mimo firmu psal. Ale pokud Vás to trýzní, jistě by bylo fajn, kdyby byl upřímný, a to i za cenu, že jeho vysvětlení pro Vás nemusí být příjemné číst. Včetně toho, že ho prožitá noc zklamala.

  Toto jsou možnosti. Je však těžké spekulovat. On by to měl vysvětlit.

  Petr