Srdce mě táhne od manžela k příteli. Co mi chce říct?

  2 073 views
  - Reklama -

  „Všechny principy mám racionálně zmapované. Přečetla jsem všechny Vaše knihy, odebírám časopis a pracuji na sobě, jak jen to jde. Jen jsem se dostala do bodu, kdy potřebuji nasměrovat. Už rok se točím na místě a nevím… Moje situace je zamotaná, i když asi ne víc, než je obvyklé… Jsem vdaná a v manželství nejsem šťastná. Manžel tak dlouho pracoval, zajišťoval nám lepší žití, až jsem se zamilovala do jiného muže. Ten mi dal tolik lásky, že když mě opustil, zjistila jsem, že mi spousty lásky chybí. Musela jsem se naučit dávat lásku sama sobě. Nevím důvod, proč mě opustil, prý že mě nemiluje. Mé srdce tak umanutě trvá na tom, že patříme k sobě. Tak si říkám, karmický vztah to je, ale jaký? Co se mám naučit?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Mnoho věcí nevím. Třeba nevidím do hlavy Vašemu příteli – opravdu Vás nemiluje, nebo mu jen Vaše setrvávání v manželství vzalo energii a chuť pokračovat?

  Také nevím, jestli se Váš manžel o Vaší nespokojenosti a příteli dozvěděl. Pokud ne, pak by měl vědět, že Vám něco chybí. Lepší žití totiž není jen o hmotě, ale i nehmotě – a to jste právě poznala. To je ta karmická zkušenost.

  Mnoho mužů si bohužel myslí, že ženě stačí hmota. Ale když žena nedostává lásku, které sama rozdává maximum, jednou přijde den, kdy jí láska začne chybět a ona ji začne hledat jinde. Nevěnuje-li muž své ženě čas, jen ji učí žít s někým jiným. A to se stalo.

  Proto zcela rozumím tomu, že Vaše srdce tíhne k příteli víc než k manželovi. Manžel totiž Vaše srdce pravděpodobně neuspokojuje. Měl by to vědět, protože hrozí, že přijde jakýkoli jiný přítel (k němu začnete cítit totéž, protože Vaše srdce jde za láskou), a příběh se bude opakovat. I Vaše dilema, zda případně odejít od hmoty k nehmotě.

  Upřímně nevěřím tomu, že Vás přítel nemiloval. Možná to řekl na konci proto, aby Vám usnadnil budoucnost – abyste po něm bláznivě netoužila. Osobně na Vašem příběhu je učebnicově vidět, jak se vlastně všichni snaží být šťastni a dělat to nejlepší, co mohou, ale přesto jsou mezi nimi komunikační propasti.

  Moje otázky tedy znějí:

  • Proč Vám manžel nedává víc lásky a neposkytuje Vám víc času? Pokud se ho zeptáte, možná dojdete k závěru, že i on je už ze vztahu unavený a možná svou lásku investuje jinam.
  • Proč opravdu přítel od Vás odešel? Můj názor je, že neviděl cestu dopředu.
  • Co byste udělala, kdybyste se dozvěděla, že manžel ve Vás vidí jen servismanku a přítel Vás vnitřně miluje?

  Jisté je, že Vám chybí dostatek lásky. Pokud Vás přítel nemiluje, přijde ta láska odjinud, o to nemám strach. Každopádně Vaše srdce volá po lásce. Opětované lásce. A to, že Vás táhne k příteli, musí mít důvod. Nejspíš ten, že to, co popisujete slovy, není pravda. A srdce zná jinou pravdu než Vy.

  Najdete odvahu se na to zeptat manžela a přítele?

  Petr