Stali jsme se rodiči a jemu vadí, že už není prioritou

  722 views
  - Reklama -

  S partnerem budeme spolu 5 let a máme 14měsíční dceru. Partner je poněkud prudší, ale zase zásadový a máme stejný smysl pro humor. Jenže jak jsem otěhotněla, bylo mi dost zle, a i když se partner snažil, pořád mi něco vyčítal. Po porodu s námi vůbec nebyl, zalezl si k počítači, malou nepochoval a mně s ničím nepomohl. Prý jsem mu zničila všechny představy o rodině, že se cítí sám a opuštěný jako nikdy. Jsem na malou tedy sama a on mi říká jen to, co dělám špatně. Může z nás být rodina?

  Děkuji za dotaz a důvěru, s jakou mi píšete. Do značné míry odpovědí je Vaše otázka. Ačkoli byste totiž, hypoteticky, měli rodinu tvořit, Vy se ptáte: Může z nás být rodina? To znamená, že ji necítíte. To je vážné.

  Neznám pohled Vašeho partnera, což je škoda. Netuším, co mu běhá hlavou a čím konkrétně jste mu narušila jeho představu, respektive odkud se vzala jakákoli jiná jeho představa o rodině. Rodina je především práce. On měl asi jinou představu.

  To, že necítíte jeho podporu a pomoc, je nebezpečná diagnóza vztahu. Měl by si uvědomit, že jakmile se objeví muž, který Vám tu základní podporu a pomoc poskytne, on se ocitne na druhé koleji s další „zkaženou představou“. Doporučil bych mu, aby místo Hry o trůny zaměřoval svůj zrak na mé knihy, zejména 250 zákonů lásky a Dvanáct srdcí.

  Jinak o vás a dceru přijde, a to ještě s hloupým ublíženým pocitem, který mu nedovolí svou vlastní chybu analyzovat. Žena NESMÍ mít pocit, že je na dítě sama. Moje odpověď tedy zní: To, jestli z Vás může být rodina, je závislé na jeho procitnutí z legrační představy o tom, že rodičovství je něco jiného než počítač, výčitky a lhostejnost.

  Mnoho nezralých mužů se cítí samo a opuštěných jako nikdy poté, co žena přivede na svět dítě, které se stane pro ženu prioritou. Tou prioritou by ale mělo být i pro muže. Pokud se Váš partner seknul jen proto, že není prioritou, rád bych mu vzkázal, že už nikdy nebude. A že i jeho prioritou by mělo být dítě, a ne on sám.

  Váš Petr