Udělala jsem dobře, že jsem odešla?

  1 455 views
  - Reklama -

  Dva roky jsem chodila s partnerem, byli jsme spokojení téměř ve všech směrech, ale problém byl v tom, že mě nemiloval. Měl na prvním místě stavbu domu a práci a kamarády. Když mi řekl podruhé, že mě nemiluje, ale má rád, že jsem partnerka, kterou vždycky chtěl mít, ale neví, jestli mu do budoucna stačí, i když jsem ho ve všem podporovala, tak jsem se rozhodla odejít. Navíc měl pracovní režim, kdy byl doma co druhý týden a já jsem tak nebyla šťastná, ale on to změnit nechtěl. Teď mě napadají myšlenky, zda jsem udělala dobře. Udělala? 

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Nechci hodnotit pána, neznám ho, a pokud Vám upřímně řekl, že je pro něj přednější dům, práce a kamarádi, že Vás nemiluje a nevíte, jestli mu do budoucna stačíte, važte si toho. Máte jasno.

  Píšete, že jste ho ve všem podporovala. Z mého pohledu jste tedy udělala maximum, a přece mu to nestačilo, aby pozměnil žebříček svých priorit. Budiž. Pak jste tedy své maximum dávala nesprávnému člověku. Tečka.

  Znamená to, že z obou stran (z jeho i své) máte potvrzeno, že tudy momentálně cesta nevede. Upozorňuji Vás, že se časem může jeho pohled změnit (důvod obsáhle popisuji ve své nové knize Cítit rozumem, myslet srdcem), a může začít tvrdit, že udělal chybu a nyní Vás již miluje a jste již jeho číslo 1 atd., pak to pro Vás bude těžší rozhodnutí. Nyní ale nemáte co zpochybňovat.

  Vaše nejistota je způsobena pouze emoční investicí, která se Vám nevrátila. Aktuálně Vám zřejmě chybí láska, ale nikoli člověka, který Vás nikdy nemiloval, nýbrž naopak láska člověka, který Vás milovat bude. Tohoto expartnera mějte klidně jako přítele, kamaráda, pokud jste si dobře rozuměli, ale na lásku mějte člověka, který ji k Vám bude cítit. A toho máte teprve před sebou. Vykročte za ním a neobracejte se pořád zpět v domnění, zda snad konečně on už neprohlédl. Třeba prohlédne – a pak Vám to dá najevo, nebojte. Anebo neprohlédne – a pak nemarněte čas.

  V nové knize všechno píšu.

  Váš Petr