V nejtěžší chvíli mě zradil. Jak jít dál?

  1 687 views
  - Reklama -

  „Je neskutečné, jak moc mě oslovují Vaše motivační knihy a životní moudra. Nyní bohužel neprožívám šťastné období. Po velmi těžké nemoci, kterou jsem zdárně překonala, jsem přišla na to, že můj manžel má milenku. Bohužel ji měl i v době, kdy jsem ležela na léčbě v nemocnici a on pro mě nebyl tou správnou oporou – v jeho očích ano. Po návratu domů jsem viděla velké změny v jeho chování, které měl později potvrdily mé největší obavy. Když se jeho nevěra provalila, dala jsem mu druhou šanci – máme syna, za sebou 15 let společného soužití a nechtěla jsem najednou o vše přijít. On však šanci nevyužil, chybu nepřiznal, jen obviňoval mě. Nyní potřebuji najít sílu jít dál. Kde?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Předně, blahopřeji ke zvládnutí kombinace těžkých momentů, jste silná žena, silnější než předtím.

  Za druhé, blahopřeji k prohlédnutí takzvané nejbližší osoby, která blízkou zjevně nebyla. Těžké chvíle přicházejí právě proto, aby nám pomohly odhalit skutečný charakter lidí. Ti, kdo s Vámi nebyli v tom nejtěžším, s Vámi nemají právo být ani v tom nejlepším.

  Za třetí, blahopřeji k poznání, že chyba, kterou opakujeme, není chyba, ale osobní rozhodnutí. Víte dobře, že doporučuji nedávat druhé šance stejnému člověku, doporučuji je dávat jen jinému člověku – klidně se stejným jménem a obličejem, ale ponaučeným. Váš manžel to zjevně nebyl. Jeho slabost je jeho karmou a jeho problémem.

  Před Vámi stojí bez něj mnohem lepší budoucnost. Paradoxně se mě ptáte, jak najít sílu jít za tím lepším. Já bych očekával tu otázku v situaci, kdy byste se rozhodla zůstat v tom špatném. Pak byste potřebovala hodně sil.

  Dovolte mi otázku: Co myslíte tím „nechtěla jsem o vše přijít?“ Nechtěla jste přijít o muže, který je schopen chodit za milenkou, když ležíte v nemocnici? Nechtěla jste přijít o muže, který není schopen být k Vám upřímný? S takovým mužem je podle Vás život lehčí?

  Všichni lidé, kteří odcházejí od nesprávných partnerů, mají pocit ztráty. Ano, někdo jim chybí. Nikoli však člověk, který je zradil. Chybí jim člověk, který je nezradí. A toho musejí najít. Věřte mi, že i mezi muži je mnoho těch, které pro změnu zradila žena. Oni vědí, jak cenná je žena, které se dá věřit. Jak cenná jste pro ně Vy.

  Myslím, že stojí za to vstát a za takovou budoucností jít. Dál od lidí, kteří Vás v nejtěžší chvíli zrazují. Nejlepším průvodcem je moje nová kniha Cítit rozumem, myslet srdcem. Pokud Vás ale stále tíží to, proč to muž udělal, i proč to potkalo zrovna Vás, když jste mu nic zlého neprovedla, pak se začtěte i do knih Dvanáct srdcí a 100 nejkratších cest k Tobě. Pomohou Vám v tomto vzácném období, kdy se čistíte – právě proto, aby Vás už podobný vztah v budoucnosti nepotkal, respektive jste ho už nikdy nedopustila.

  Váš Petr