Začal mě milovat až po rozchodu. Jak to pochopit?

  2 541 views
  - Reklama -

  Dva roky som mala s partnerom vzťah/nevzťah. Ukončili sme to, nakoľko sme obaja cítili, že sme pripravený na vzťah, ale partner nechcel skúsiť tento vzťah budovať so mnou, vraj to so mnou necíti, tak sme sa dohodli, že pôjdeme každý svojou cestou. Avšak partner ma odvtedy neustále kontaktuje, vraví, že ho to stále ku mne láka, napriek tomu, že už má novú partnerku, s ktorou je šťastný a bývajú spolu. Prajem mu, aby bol šťastný (čo som mu aj povedala) a poprosila ho, aby sme prerušili kontakt, pretože nechcem pokaziť niekomu vzťah a ja som momentálne šťastná (aj keď bez partnera). Ako to vyriešiť?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Odkážu Vás na své knihy, protože je zřejmé, že jste je nečetla. V nich obsáhle vysvětluji jak to, proč muži vyzrávají pomaleji než žena (kniha Dvanáct srdcí), proč si uvědomují své city až poté, co žena sejde z očí (kniha Protože) i proč je nyní přesvědčen, že jste jeho spřízněná duše – a je ochoten kvůli Vám rozbít vztah, ačkoli je šťastný a s Vámi se tak necítil (kniha Cítit rozumem, myslet srdcem).

  Vaše prosba o přerušení kontaktu ho nepochybně ještě více mobilizuje k akci, možná i k rozhodnutí opustit svou partnerku. Provokuje ho i Vaše momentální štěstí a vyrovnanost, protože málokterý muž unese, když vidí ženu šťastnější samotnou, nebo s jiným mužem víc než s ním.

  Řešení bude závislé na tom, zda se před Vámi dostatečně neshodí, neponíží, neudělá jakoukoli chybu, která by jej ve Vašich očích a srdci znehodnotila. Naopak bude-li jeho úsilí korunováno úspěchem a vrátíte se k sobě, tentokrát už na plnohodnotný vztah, mohl by být skvělým partnerem, zejména kdybyste si udržela současné nastavení typu „Jsem bez Tebe šťastná a budu s Tebou jedině za předpokladu, že Ty mě učiníš ještě šťastnější“.

  Ovšem otázkou je, jestli se Vy vůbec do stejné řeky chcete vracet…

  Váš Petr