Zamilovala se do ženy! Proč dál zůstává s dětmi i manželem?

  2 312 views
  - Reklama -

  „Chci Vás poprosit o Váš názor na situaci, kdy se žena v manželství po x letech zamiluje do jiné ženy, která ji přitahuje víc, než ji kdy přitahoval vlastní manžel. Ta žena je silně zamilovaná, prožívá lásku, jakou nikdy nezažila, a nebýt dětí a slitování se s manželem, by ho hned opustila, ale nechce to udělat, aby nerozbila rodinu. Jak tato žena může fungovat v manželském vztahu dlouhodobě, když manžela dva roky citově i fyzicky podváděla, v hlavě má někoho jiného a trápí se, ale kvůli dětem setrvává?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete. Podobný případ řeším v knize Protože, takže Vás odkážu tam. Ale něco ještě dodám.

  Říká se tomu maratonský syndrom. Mají ho běžci na dlouhé tratě, a to i v životě. Jsou to lidé zvyklí stavět, ne bořit. Hledají cesty vpřed, ne zpět. Jsou to lidé odpovědní za minulé činy. Neničí to, co se jednou rozhodli postavit. Pokračují ve své cestě i poté, když se změní podmínky nebo objeví překážka. Navenek to možná vypadá, že s nimi nic nehne. Ale oni stále přemýšlejí. Třeba o tom – kdybyste Vy byla ta odmítaná milenka – jak by ve Vaších očích ta maminka asi vypadala, kdyby hodila za hlavu dlouholetý vztah i děti?

  Ale může to být i jinak. Vaše domněnka, že je silně zamilovaná a prožívá lásku, jakou nikdy nezažila, může být pouhá domněnka. Ve skutečnosti je její mateřské a manželské pouto mnohem silnější, než jak to popisuje ve slovech. Možná si za její rozhodnutí dosazujete své vlastní dojmy a pocity – posuzujete ji podle toho, jak byste se v její situaci chovala Vy. Ale ona není Vy.

  Mnoha lidem nabourávají manželství krátkodobé či dlouhodobé lásky, ale to pro ně ještě není důvod odejít. Protože lásky přicházejí a odcházejí, ale například děti zůstávají. A možná i manžel není žádné monstrum, ale fajn parťák a kamarád do deště. Tohle všechno může hrát roli. Nehledě na to, že manžel o všem může vědět a lesbický vztah za nevěru nepovažovat – spíše za doklad životního hledání ženy jako takové. Ale to jsou jen moje dedukce bez bližší znalosti věci. Pohnutek a důvodů může být mnoho.

  Pro Vás by mělo být hlavní spíše řešení ve smyslu odchodu té ženy z manželství. O tom píšu v knize.

  Petr