Ztratila jsem energii i víru, že ji získám. Dejte mi naději

  1 814 views
  - Reklama -

  „Ztratila jsem víru v sebe sama. Schopnost radovat se ze života. Postrádám energii a chuť navázat s někým kontakt. Jsem ze všeho už tak unavená. Předstírání, že se nic neděje, je čím dál těžší. Bojím se, že to nedokážu změnit. Dokážete být Vy má naděje?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Dovolte, abych začal od konce. Představte si člověka bezvládně ležícího na dně. Nevěří, že něco pozitivně změní. A pak – vstane.

  Čím větší byla jeho nedůvěra v sebe, tím překvapenější je, tím pyšnější je, tím šťastnější je, tím silnější je.

  Lidé jsou překvapeni, když chci, aby si pamatovali bolest, jakou procházejí, dno, na kterém leží, bezmoc, jakou pociťují. Protože, milá tazatelko, život je změna. I ten Váš se změní. Ale naštěstí ne sám od sebe. Vy to dokážete. Změní se jen díky Vám. A to si pište, že se to stane.

  Velice bych si přál, abyste se stala čtenářkou magazínu FC. Jsem si jist, že ho nečtete. Vychází každé dva měsíce právě proto, že dvouměsíční jsou nejčastější cykly, v nichž lidé potřebují vzpruhu. Každý z nás zažívá to, co Vy. Ale ne každý si to dokáže přiznat a něco dělat pro změnu. Vy jste to něco udělala – napsala jste mi. Záleží Vám na změně, přejete si ji, dokážete ji.

  Všechno má svůj čas. V přírodě neexistuje náhoda. Všechno v přírodě funguje na základě přesných mechanismů. I naše emoční zvraty. Čím déle nemůžeme prorazit, například najít správnou lásku, tím více si pak vážíme, když ji najdeme. Věřte mi, že to všechno se děje k Vašemu prospěchu.

  Až se všechno obrátí, až se budete zase smát a zářit, bude se Vám zdát, že to temné období nikdy neexistovalo. Ale já potřebuji, abyste si ho pamatovala. Jste v čekárně a čekáte na vyvolání. Nemožné je to do chvíle, než se tak stane.

  Uvěření v sebe sama. Radost ze života. Energie a chuť do vztahu. To všechno máte před sebou. Jako člověk na poušti, kterého čeká pramen živé vody za příští písečnou dunou. On to ještě neví, ale život ho tam sune. Až ten zdroj spatří, až se ho poprvé napije, pochopí, co dokáže víra ve změnu. Mnohem víc o tom píšu v nové knize Cítit rozumem, myslet srdcem. Vysvětluje, proč je život právě takový. A proč je to dobře. I ve Vašem případě.

  Však mi jednou dáte za pravdu.

  Váš Petr