Zůstala jsem u toho, koho nemiluji, kvůli penězům. Proč jsem na dně?

  1 427 views
  - Reklama -

  „Jsem provdaná za muže, který je o 14 let starší. Máme společnou dceru. Před deseti lety jsem ho přestala milovat. Naše pohledy na svět se začaly rozlišovat. Nenašla jsem ale odvahu odejít, hlavně z finančních důvodů. Po narození dcery jsem nepracovala, takže jsem byla na něm finančně závislá. Po čase se objevil v mém životě mladý muž, tentokrát o 14 let mladší, do kterého jsem se zamilovala. Byla jsem s ním necelých 8 let, a to velice šťastná, ale byl ještě nevyzralý, hledal se v práci a bydlel ještě u své matky. Měla jsem obavy, že když k němu odejdu, tak finanční problémy rozbijí náš vztah. Teď mě opustil a já jsem na dně. Kvůli nám rozjel firmu, ale po 14 dnech mě opustil.“

  Děkuji za důvěru, s jakou mi píšete.

  Když to shrnu: Jste provdaná za muže, kterého nemilujete. Odmítla jste odejít za mužem, kterého milujete. Jste na dně.

  Moje otázka zní: Co je Vám na Vašem životě nesrozumitelné?

  • Jste-li s člověkem, kterého nemilujete, a nejste-li s člověkem, kterého milujete, nemůžete se cítit dobře.
  • Hrají-li ve Vašem rozhodování dominantní roli finance, které si sama nevyděláte, pak je přirozené, že zůstáváte u člověka, který Vás ty finance dá a na kterém jste finančně závislá.
  • Odmítla-li jste odejít za někým, kdo kvůli vám rozjel firmu, aby Vás přesvědčil, že není tak nevyzrálý, jak si myslíte, pak je správné, že Vás opustil. Zaslouží si partnerku, která při něm bude stát, zejména když se pustil do něčeho tak náročného, jako je podnikání.

  Co vlastně od života chcete? Dal Vám muže, který Vás miluje a udělá pro Vás vše. Ale Vám nestačí. Stačit Vám přestal i muž, kterého jste si vzala a se kterým máte dceru. Co tedy hledáte? Muže, který Vás bude milovat, kterého budete milovat Vy, který bude milovat Vaši dceru, kterého bude milovat Vaše dcera, a ještě k tomu bude mít dostatek peněz?

  A co když za deset let potkáte svého odmítnutého přítele, a on už bude bohatý, protože uspěje se svým podnikáním? Bude Vám vyhovovat víc?

  A myslíte si, že on Vás přijme zpět? Já bych mu to nedoporučoval. Lidé, kteří s námi nechtějí být v nejhorších časech, s námi nemají právo být v nejlepších časech.

  Jsem si jist, že jste nikdy nečetla žádnou mou knihu. Kdybyste je četla, víte z 250 zákonů lásky, jak se vztah rozvíjí, i když Vám na začátku nepřipadá ideální, víte z Dvanácti srdcí, co muži potřebují, a to i když ještě na sobě pracují a snaží se pro ženu udělat cokoli, víte ze 100 nejkratších cest k Tobě, že život Vám nedává to, co chcete, ale to, co potřebujete, abyste si uvědomila, kde děláte chybu, a víte i z Cítit rozumem, myslet srdcem, proč Vám přišel do cesty tento karmický vztah, proč Vás tento přítel opustil, proč je to dobře a co se máte naučit.

  Zkuste dát šanci mým knihám. Máte na to ideální období. Život není tak dlouhý, abychom si mohli dovolit přicházet o důležité lidi.

  Petr